Arazi

Sevgili Dostlar, yolu Çıplak Ayaklar’la kesişenler 15 yıldır var olan Kumpanyamız, 11 yıldır Tophane’deki stüdyosunda hayallerinin de ötesinde bir ortam oluşturdu. Parçası olanları zenginleştirdi. Stüdyo bizi kalabalıklaştırdı, yakınlaştırdı. Gösteriler, provalar, buluşmalar, çeşitli atölyeler, konserler, doğaçlamalar, sohbetler ve yeni tanışıklıklar ile birçok farklı disiplinde üretilen işe ev sahipliği yaptı. Belki siz de bir projenin fikrinde ya da bir fiil içinde ya da gişede beklerken, destekçisi olurken, gelip ders alırken, yeri silerken, duvar boyarken, ders verirken, seyircisiyken ve sahnedeyken, yaşayan stüdyomuzun bir parçası oldunuz. Kısacası Çak Stüdyo bir çoğumuza iyi geldi.

Şu anda hayaller Tophane’den İznik’in dağlarına, şehirin içinden meşe ormanlarına doğru dalgalanmaya başladı. Artık Çıplak Ayaklar’ın bir arazisi var. Ortamlar, üretimler, buluşmalar yine bizi bekliyor. Bu yeni alanı, zaman içinde çeşitli festivaller ve atölyelerle şekillenirken, işlere ilham olurken ve yeni birlikteliklere ev olurken hayal ediyoruz. Arazimiz henüz bakir bir alan. Sadece elimizdeki maddi imkanların değil, fikirlerin ve gözlemlerin de olgunlaşmaya ihtiyacı var. Bu noktada, tıpkı Çıplak Ayaklar’ın tarihindeki benzer örnekler gibi, maddi, fiziki ve fikri desteğe ihtiyacımız var. Nasıl olur bilmiyoruz ama biliyoruz ki olur, oldu, oluyor!

Arazimizi aldığımız alana birkaç ay önce elektrik ve su getirtip ilk konaklama alanını inşaa edebildik. Önümüzdeki süreçte diğer konaklama evleri, açık mutfak, atölye, depo gibi alanlara ihtiyaç olsa da en önemli ihtiyacımız; hayallerimizdeki stüdyonun inşaatına başlayıp üretimi, paylaşımı, hayatı bir an önce başlatabilmek. Bu anlamda farklı alanlarda bir destek kampanyası düzenliyoruz. Stüdyomuzu paylaştığımız müzisyen dostlarımızın konserleri, tiyatrocu arkadaşlarımızın gişe destekleri, meslektaşlarımızın katılımıyla ortak dans performansları, sergiler ve sosyal medya üzerindeki fonlama alanlarından bir bütçe oluşturmaya çalışıyoruz.

Önümüzdeki süreçte, yine bol paylaşımların, yardımların olduğu bir dönem bizi bekliyor. Umarız siz de bir şekilde, sürecin bir yerinde hayallerin planlara, planların gerçeklere dönüşeceği bir yerlerde, coşkumuza ortak olur ve çak/ARAZİ’ye destek verirsiniz.

Destek Etkinlikleri